Warto grać w gry miejskie

Dzieci dorastające w latach dziewięćdziesiątych każdą wolną chwilę spędzały na dworze, grając z przyjaciółmi w piłkę czy szukając skarbów. Dziś dzieci wolą spędzać wiele godzin przed monitorem komputera grając w gry przez internet. Nie jest to zdrowe ani dla ich umysłów, ani też dla rozwoju ruchowego. Dlatego rodzice coraz bardziej powinni przywiązywać uwagę do tego, aby dzieci więcej czasu spędzały na dworze, bawiąc się ze swoimi rówieśnikami.

Tylko czym zainteresować dzieci, by skutecznie odciągnąć je od domowej elektroniki? Dobrą frajdę dla całych rodzin zapewnić mogą gry miejskie, organizowane zarówno w dużych miastach, takich jak Kraków, ale też i w mniejszych miasteczkach. Na czym polega gra miejska? Oczywiście zasady i przebieg gry miejskiej ustalane są każdorazowo, jednak każda gra miejska ma na celu integrację ludzi, wspólną zabawę z odrobiną zdrowej rywalizacji.

Pierwsze gry miejskie w Polsce miały miejsce w 2005 roku, a miejscem ich odbywania się był Kraków. Niektóre gry miejskie mają charakter otwarty i mogą brać w nich udział wszyscy, inne opracowywane i prowadzone przez prywatne firmy dostępne są po zarezerwowaniu i opłaceniu. W obu przypadkach dobra zabawa jest gwarantowana, a możliwość wygrania nagrody (gry o charakterze otwartym) dodatkowo sprawia, że warto jest być najlepszym.

Pamiętajmy jednak, że nie samo zwycięstwo jest tu najważniejsze, ale wspólna zabawa, wspieranie się, pokonywanie własnych słabości. Udział w grach miejskich to przede wszystkim integracja wszystkich uczestników zabawy. Koszt w przypadku gier prowadzonych przez prywatne firmy oscyluje w okolicach 250 złotych, ale pamiętamy, że kwotę tą podzielimy nawet na 10 grających osób, więc finalnie koszt dla jednej osoby będzie na poziomie biletu do kina.

Szczegółowe informacje tutaj: http://www.lostroom.pl/gra-miejska | gra miejska – Kraków