Szkolenia w sieci

Oferta placówek edukacyjnych bardzo mocno się rozrasta. Ktoś nie ma czasu na to aby chodzić na zajęcia i kursy stacjonarne? Nie ma problemu, bowiem może zapisać się na mnóstwo różnego rodzaju szkoleń online. Nie mamy czasu na to aby specjalnie chodzić na dany kurs lub w naszej okolicy w ogóle nie ma tego rodzaju spotkań – nie ma problemu,bowiem bez problemu znajdziemy nasz wymarzony kurs w internecie.

Oferta szkoleń internetowych bardzo mocno się zwiększyła. Obecnie również kursy BHP oferowane są na platformach internetowych, dzięki czemu można wykonać je w dowolnym momencie. Ale uwaga! Szkolenia BHP online należą do szkoleń obowiązkowych, dlatego naprawdę należy je odbyć, ponieważ kończą się egzaminem i zaświadczeniem o zaliczeniu kursu. Podchodząc do nich byle jak można nie zdać tego szkolenia. Także jeżeli ktoś w odpowiedni sposób nie przyswoił sobie wiedzy, a więc warto przysiąść nad tym uważnie, to nie zaliczy szkolenia BHP online.

Na przykładzie kursów BHP powiem też, że pracownik ma prawo odmówić wykonania takiego szkolenia online w domu, bowiem szkolenia z zakresu BHP należą do czasu pracy i niekoniecznie trzeba wykonywać je w swoim prywatnym czasie, który można np. przeznaczyć na odpoczynek. Natomiast jak najbardziej, jeśli zadecyduje tak nasz pracodawca, mamy obowiązek wykonać szkolenie BHP online przed komputerem w siedzibie zatrudniającej nas firmy, w godzinach naszej pracy.

Powiedzmy sobie jasno i wyraźnie – szkolenia z BHP to obowiązek określony przepisami w naszym kraju. Zawsze organizowane są one na początku naszej nowej przygody ze stanowiskiem pracy (szkolenia wstępne) oraz w latach późniejszych (szkolenia okresowe) dla przypomnienia wiedzy.